Vi er først og fremmest mennesker.

Kraftvaerk tæller over 150 mennesker, der skaber værdi for tusindvis af danskere, svenskere, russere, finner og mange andre. Her på siden kan du se, hvem vi er.

Otto Andersen

CEO & Founder

København

+45 70 22 64 80
otto.andersen@kraftvaerk.com

Reetta Peltonen

CEO Finland

Helsinki

+358 10 323 5951
reetta.peltonen@kraftvaerk.com

Elena Shchenkova

CEO Russia

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 04
elena.shchenkova@kraftvaerk.com

Klaus Skriver

CEO Sweden

Stockholm

+46 (0) 727 03 14 41
klaus.skriver@kraftvaerk.com

Thomas Møllnitz

COO

København

+45 93 80 07 18
thomas.mollnitz@kraftvaerk.com

Jacob Dalgaard

CTO

København

+45 26 32 64 85
jacob.dalgaard@kraftvaerk.com

Mads Bjerre

CFO

København

+45 23 89 57 95
mads.bjerre@kraftvaerk.com

Jacob Engskov Enslev

Director

København

+45 26 32 64 84
jacob.enslev@kraftvaerk.com

Mads Terp

Director & Head of Portals

København

+45 22 31 37 33
mads.terp@kraftvaerk.com

Rasmus Hagemann

Director & Head of Cloud Solutions

København

+45 53 72 97 82
rasmus.hagemann@kraftvaerk.com

Rasmus Kjær Madsen

Director & Head of E-commerce

Aarhus

+45 53 72 97 84
rasmus.kjaer@kraftvaerk.com

Aleksandr Kovyrzin

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
aleksandr.kovyrzin@kraftvaerk.com

Aleksei Semenov

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
aleksei.semenov@kraftvaerk.com

Alexander Ivanov

Senior QA Specialist

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
alexander.ivanov@kraftvaerk.com

Anders Olsson

Senior Manager

København, Stockholm

+45 70 22 64 80
anders.olsson@kraftvaerk.com

Anne Mikkola-Nokso-Koivisto

Operations Manager

Helsinki

+358 10 338 5124
anne.mikkola@kraftvaerk.com

Christian Haslund

Senior Manager

København

+45 28 12 38 97
christian.haslund@kraftvaerk.com

Jussi Rumbin

Area Manager, eCommerce

Helsinki

+358 10 323 5959
jussi.rumbin@kraftvaerk.com

Anders Hagen

Creative Marketing Consultant

København

+45 28 35 59 70
anders.hagen@kraftvaerk.com

Angel Alexandrov

Manager

København

+45 24 62 62 45
angel.aleksandrov@kraftvaerk.com

Ekaterina Volkova

Office Manager

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 08
ekaterina.volkova@kraftvaerk.com

Jon Koivula

Senior Developer

Helsinki

+358 10 323 5954
jon.koivula@kraftvaerk.com

Marita Wetterstrand

Senior Consultant

Helsinki

+358 10 323 5956
marita.wetterstrand@kraftvaerk.com

Nikita Grigorev

Project Manager

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 12
nikita.grigorev@kraftvaerk.com

Viktoriia Kolesnikova

HR Manager

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 07
viktoriia.kolesnikova@kraftvaerk.com

Aleksandr Fedorov

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
aleksandr.fedorov@kraftvaerk.com

Aleksandra Ziabrikova

Senior Consultant

København

+7 (999) 044 65 11
aleksandra.ziabrikova@kraftvaerk.com

Aleksei Kriachko

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
aleksei.kriachko@kraftvaerk.com

Alexey Baydin

QA Specialist

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
alexey.baydin@kraftvaerk.com

Anastasiia Redchenkova

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
anastasiia.redchenkova@kraftvaerk.com

Anders Thorsen

System Adminstrator & Team Lead

København

+45 50 75 79 35
anders.thorsen@kraftvaerk.com

Andrei Koreshkov

Senior Developer

København

+45 70 22 64 80
andrei.koreshkov@kraftvaerk.com

Andrey Kordyuk

Managing architect

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
andrey.kordyuk@kraftvaerk.com

Anna Artemyeva

QA Specialist

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
anna.artemyeva@kraftvaerk.com

Anna Nadymova

Specialist

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
anna.nadymova@kraftvaerk.com

Ask Sejsbo

Developer

København

+45 70 22 64 80
ask.sejsbo@kraftvaerk.com

Brit Sømose

Marketing & HR

Aarhus

+45 28 74 63 64
brit.soemose@kraftvaerk.com

Carsten Pedersen

Lead Developer

København

+45 70 22 64 80
carsten.pedersen@kraftvaerk.com

Charles Heppner

System Administrator

København

+45 22 22 70 06
charles.heppner@kraftvaerk.com

Christian Christiansen

Senior Consultant

København

+45 70 22 64 80
christian.christiansen@kraftvaerk.com

Christian Thøgersen

Consultant

København

+45 70 22 64 80
christian.thoegersen@kraftvaerk.com

Christoffer Meier

Manager

København

+45 50 75 79 18
christoffer.meier@kraftvaerk.com

Daniel Andreasen

Senior Developer

Aarhus

+45 70 22 64 70
daniel.andreasen@kraftvaerk.com

Ekaterina Petukhova

Developer

Helsinki

+358 10 338 5120
ekaterina.petukhova@kraftvaerk.com

Ekaterina Proskuriakova

Lead Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
ekaterina.proskuriakova@kraftvaerk.com

Elizaveta Kuzmina

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
elizaveta.kuzmina@kraftvaerk.com

Emil Christiansen

Senior Developer

Aarhus

+45 70 22 64 70
emil.christiansen@kraftvaerk.com

Esben Seindal

Senior Architect

Aarhus

+45 70 22 64 70
esben.seindal@kraftvaerk.com

Henrik Farnoe

Lead Developer

København

+45 70 22 64 80
henrik.farnoe@kraftvaerk.com

Ida Marie Dahlgren Skov

Student Assistant

København

+45 70 22 64 80
ida.skov@kraftvaerk.com

Ivan Antonov

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
ivan.antonov@kraftvaerk.com

Ivan Leonov

Senior Developer

Skt. Petersborg

+45 70 22 64 80
ivan.leonov@kraftvaerk.com

Jakob Hansen

Finance Manager

København

+45 30 46 39 48
jakob.hansen@kraftvaerk.com

Jan Nielsen

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
jan.nielsen@kraftvaerk.com

Jannich Ibsen

Senior Architect

København

+45 70 22 64 80
jannich.ibsen@kraftvaerk.com

Jekaterina Frolova

Lead developer

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 02
jekaterina.frolova@kraftvaerk.com

Jens Pedersen

Legal Counsel

København

+45 70 22 64 80
jens.pedersen@kraftvaerk.com

Jeppe Bang

Manager

København

+45 70 22 64 80
jeppe.bang@kraftverk.com

Johannes Mols

Developer

København

+45 70 22 64 80
johannes.mols@kraftvaerk.com

Jonathan Fabricius Lüdemann

Student Developer

Aarhus

+45 70 22 64 70
jonathan.ludemann@kraftvaerk.com

Kim Andersen

Lead Developer

Aarhus

+45 70 22 64 80
kim.andersen@kraftvaerk.com

Kim Lassen

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
kim.lassen@kraftvaerk.com

Kristian Ebdrup

Consultant

Aarhus

+45 22 47 91 31
kristian.ebdrup@kraftvaerk.com

Kristoffer Nielsen

Senior Developer

Aarhus

+45 70 22 64 70
kristoffer.nielsen@kraftvaerk.com

Kristofor Salmin

Lead Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
kristofor.salmin@kraftvaerk.com

Lasse Nielsen

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
lasse.nielsen@kraftvaerk.com

Line Heimer

Senior Manager

Aarhus

+45 70 22 64 70
line.heimer@kraftvaerk.com

Line Oredsson

Consultant

Aarhus

+45 21 31 41 47
line.oredsson@kraftvaerk.com

Mads Askov Lorenzen

System Administrator

København

+45 22 22 70 02
mads.lorenzen@kraftvaerk.com

Mads Slotsbo

Senior Developer

København

+45 70 22 64 80
mads.slotsbo@kraftvaerk.com

Magnus Jakobsen

Student Developer

København

+45 70 22 64 80
magnus.jakobsen@kraftvaerk.com

Malene Rolsted

Marketing Consultant

København

+45 53 72 97 83
malene.rolsted@kraftvaerk.com

Margarita Ovseenko

Accountant

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
margarita.ovseenko@kraftvaerk.com

Marina Kogan

Financial Manager

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 03
marina.kogan@kraftvaerk.com

Mark Wulff

Consultant

København

+45 70 22 64 80
mark.wulff@kraftvaerk.com

Martin Rand

Senior Architect

Aarhus

+45 31 68 08 77
martin.rand@kraftvaerk.com

Martin Skou

Senior Architect

København

+45 70 22 64 80
martin.skou@kraftvaerk.com

Mathias Bo Jensen

Student Developer

København

+45 70 22 64 80
mathias.jensen@kraftvaerk.com

Mikael Kawamura

Consultant

Helsinki

+358 10 323 5958
mikael.kawamura@kraftvaerk.com

Mikhail Bashmakov

Lead Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
mikhail.bashmakov@kraftvaerk.com

Mikkel Mørch

Senior Consultant

København

+45 70 22 64 80
mikkel.moerch@kraftvaerk.com

Mikkel Oldrup

Consultant

København

+45 70 22 64 80
mikkel.oldrup@kraftvaerk.com

Mikkel Sejersen

Consultant

København

+45 70 22 64 80
mikkel.sejersen@kraftvaerk.com

Mithun Dhiman

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
mithun.dhiman@kraftvaerk.com

Nicklas Würgler

Senior consultant

København

+45 70 22 64 80
nicklas.wurgler@kraftvaerk.com

Niko Kukkonen

Developer

Helsinki

+358 010 323 5957
niko.kukkonen@kraftvaerk.com

Nikolai Naryzhnyi

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
nikolai.naryzhnyi@kraftvaerk.com

Nikolaj Kaplan

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
nikolaj.kaplan@kraftvaerk.com

Nikolaj Lund Jensen

Senior Consultant

Aarhus

+45 70 22 64 70
nikolaj.lund.jensen@kraftvaerk.com

Oleg Kolpashchikov

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
oleg.kolpashchikov@kraftvaerk.com

Pernille Emmik Appelquist

Manager

København

+45 70 22 64 80
pernille.appelquist@kraftvaerk.com

Philip Falck

Consultant

København

+45 70 22 64 80
philip.falck@kraftvaerk.com

Philip West

Consultant

København

+45 70 22 64 80
philip.west@kraftvaerk.com

Rene Christensen

Senior Architect

København

+45 70 22 64 80
rene.christensen@kraftvaerk.com

Sergei Matiunin

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
sergei.matiunin@kraftvaerk.com

Sergey Salin

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
sergey.salin@kraftvaerk.com

Simon Timmermann

Senior Architect

København

+45 70 22 64 80
simon.timmermann@kraftvaerk.com

Sofia Bogdanova

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
sofia.bogdanova@kraftvaerk.com

Svend Tofte

Senior Developer

København

+45 70 22 64 80
svend.tofte@kraftvaerk.com

Sölvi Palsson

Developer

København

+45 70 22 64 80
solvi.palsson@kraftvaerk.com

Teemu Eronen

Developer

Helsinki

+358 10 338 5123
teemu.eronen@kraftvaerk.com

Tina Lomholt Jensen

Manager

Aarhus

+45 53 72 97 96
tina.lomholt.jensen@kraftvaerk.com

Toke Frostholm Rasmussen

Senior Developer

København

+45 70 22 64 80
toke.rasmussen@kraftvaerk.com

Vasilii Bondin

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
vasilii.bondin@kraftvaerk.com

Vitalii Sazanov

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
vitalii.sazanov@kraftvaerk.com

Yuri Artemiev

System Administrator

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
yuri.artemiev@kraftvaerk.com

Vil du også være en del af udviklingen?

Se vores ledige stillinger