Vi er først og fremmest mennesker.

Kraftvaerk tæller over 150 mennesker, der skaber værdi for tusindvis af danskere, svenskere, russere, finner og mange andre. Her på siden kan du se, hvem vi er.

Otto Andersen

CEO & Founder

København

+45 70 22 64 80
otto.andersen@kraftvaerk.com

Thomas Møllnitz

COO

København

+45 93 80 07 18
thomas.mollnitz@kraftvaerk.com

Andreas Straarup

CCO

København

+45 31 14 40 90
andreas.straarup@kraftvaerk.com

Elena Shchenkova

CEO Russia

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 04
elena.shchenkova@kraftvaerk.com

Jacob Dalgaard

CTO

København

+45 26 32 64 85
jacob.dalgaard@kraftvaerk.com

Klaus Skriver

CEO Sweden

Stockholm

+46 (0) 727 03 14 41
klaus.skriver@kraftvaerk.com

Mads Bjerre

CFO

København

+45 23 89 57 95
mads.bjerre@kraftvaerk.com

Reetta Peltonen

CEO Finland

Helsinki

+358 10 323 5951
reetta.peltonen@kraftvaerk.com

Finn Vagner

Director of Business Development

København

+45 40 30 63 57
Finn.vagner@kraftvaerk.com

Jacob Engskov Enslev

Director

København

+45 26 32 64 84
jacob.enslev@kraftvaerk.com

Mads Terp

Director & Head of Portals

København

+45 22 31 37 33
mads.terp@kraftvaerk.com

Rasmus Hagemann

Director & Head of Cloud Solutions

København

+45 53 72 97 82
rasmus.hagemann@kraftvaerk.com

Rasmus Kjær Madsen

Director & Head of E-commerce

Aarhus

+45 53 72 97 84
rasmus.kjaer@kraftvaerk.com

Line Heimer

Senior Manager

Aarhus

+45 20 97 26 02
line.heimer@kraftvaerk.com

Adam Osbirk Moe

Manager

København

+45 70 22 64 80
adam.moe@kraftvaerk.com

Alan Liu

Trainee/ Elev

København

+45 70 22 64 80
alan.liu@kraftvaerk.com

Aleksandr Kovyrzin

Lead Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
aleksandr.kovyrzin@kraftvaerk.com

Aleksandra Ziabrikova

Senior Consultant

København

+7 (999) 044 65 11
aleksandra.ziabrikova@kraftvaerk.com

Aleksei Kriachko

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
aleksei.kriachko@kraftvaerk.com

Aleksei Semenov

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
aleksei.semenov@kraftvaerk.com

Alexander Ivanov

Senior QA Specialist

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
alexander.ivanov@kraftvaerk.com

Alexey Baydin

QA Specialist

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
alexey.baydin@kraftvaerk.com

Anastasiia Redchenkova

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
anastasiia.redchenkova@kraftvaerk.com

Anders Hagen

Creative Marketing Consultant

København

+45 28 35 59 70
anders.hagen@kraftvaerk.com

Anders Olsson

Senior Manager

København, Stockholm

+45 70 22 64 80
anders.olsson@kraftvaerk.com

Anders Thorsen

System Adminstrator & Team Lead

København

+45 50 75 79 35
anders.thorsen@kraftvaerk.com

Andrei Koreshkov

Senior Developer

København

+45 70 22 64 80
andrei.koreshkov@kraftvaerk.com

Andrey Kordyuk

Managing architect

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
andrey.kordyuk@kraftvaerk.com

Andy Le Quach

Consultant

Aarhus

+45 70 22 64 70
andy.le.quach@kraftvaerk.com

Angel Alexandrov

Manager

København

+45 24 62 62 45
angel.alexandrov@kraftvaerk.com

Anna Artemyeva

Senior QA Specialist

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
anna.artemyeva@kraftvaerk.com

Anna Nadymova

Specialist

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
anna.nadymova@kraftvaerk.com

Anne Mikkola

Operations Manager

Helsinki

+358 10 338 5124
anne.mikkola@kraftvaerk.com

Brian Melin

Managing Architect

Aarhus

+45 20 60 71 64
Brian.Melin@kraftvaerk.com

Brit Sømose

Marketing & HR

Aarhus

+45 28 74 63 64
brit.soemose@kraftvaerk.com

Charles Heppner

DevOps Engineer

København

+45 22 22 70 06
charles.heppner@kraftvaerk.com

Christian Haslund

Senior Manager

København

+45 28 12 38 97
christian.haslund@kraftvaerk.com

Christian Knudsen

Senior Consultant

Aarhus

+45 70 22 64 70
christian.knudsen@kraftvaerk.com

Christian Poulsen

Senior Consultant

København

+45 70 22 64 80
Christian.Poulsen@kraftvaerk.com

Christian Thøgersen

Consultant

København

+45 70 22 64 80
christian.thoegersen@kraftvaerk.com

Christoffer Brydensholt

Trainee

København

+45 70 22 64 70
christoffer.brydensholt@kraftvaerk.com

Christoffer Meier

Manager

København

+45 50 75 79 18
christoffer.meier@kraftvaerk.com

Claus Agerschou

Manager

Aarhus

+45 22 45 02 42
claus.agerschou@kraftvaerk.com

Daniel Andreasen

Senior Developer

Aarhus

+45 70 22 64 70
daniel.andreasen@kraftvaerk.com

David Dosenovic

Consultant

København

+45 70 22 64 80
David.dosenovic@kraftvaerk.com

Ekaterina Petukhova

Developer

Helsinki

+358 10 338 5120
ekaterina.petukhova@kraftvaerk.com

Ekaterina Proskuriakova

Managing Architect

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
ekaterina.proskuriakova@kraftvaerk.com

Ekaterina Volkova

Office Manager

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 08
ekaterina.volkova@kraftvaerk.com

Elizaveta Kuzmina

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
elizaveta.kuzmina@kraftvaerk.com

Esben Seindal

Senior Architect

Aarhus

+45 70 22 64 70
esben.seindal@kraftvaerk.com

Helle Søborg

HR Manager

København

+45 21 16 48 14
helle.soeborg@kraftvaerk.com

Henrik Farnoe

Lead Developer

København

+45 70 22 64 80
henrik.farnoe@kraftvaerk.com

Ida Marie Dahlgren Skov

Student Assistant

København

+45 70 22 64 80
ida.skov@kraftvaerk.com

Ivan Leonov

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
ivan.leonov@kraftvaerk.com

Jakob Hansen

Finance Manager

København

+45 30 46 39 48
jakob.hansen@kraftvaerk.com

Jan Nielsen

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
jan.nielsen@kraftvaerk.com

Janne Tuutti

Senior Developer

Helsinki

+358103235950
janne.tuutti@kraftvaerk.com

Jannich Ibsen

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
jannich.ibsen@kraftvaerk.com

Jekaterina Frolova

Lead developer

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 02
jekaterina.frolova@kraftvaerk.com

Jens Pedersen

Legal Counsel

København

+45 26 32 64 95
jens.pedersen@kraftvaerk.com

Jeppe Bang

Manager

København

+45 70 22 64 80
jeppe.bang@kraftverk.com

Jeppe Skaarup

Senior Consultant

Aarhus

+45 70 22 64 70
Jeppe.skaarup@kraftvaerk.com

Johannes Mols

Developer

København

+45 70 22 64 80
johannes.mols@kraftvaerk.com

Jon Koivula

Senior Developer

Helsinki

+358 10 323 5954
jon.koivula@kraftvaerk.com

Jonas Høiby

Senior Developer

København

+45 70 22 64 80
Jonas.hoiby@kraftvaerk.com

Kim Andersen

Lead Developer

Aarhus

+45 70 22 64 70
kim.andersen@kraftvaerk.com

Kim Lassen

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
kim.lassen@kraftvaerk.com

Kristian Ebdrup

Consultant

Aarhus

+45 22 47 91 31
kristian.ebdrup@kraftvaerk.com

Lasse Nielsen

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
lasse.nielsen@kraftvaerk.com

Lea Roth-Zawadzki

Student Developer

København

+45 70 22 64 80
lea.roth-zawadzki@kraftvaerk.com

Line Gedved Haugaard

Senior Consultant

København

+45 70 22 64 80
line.haugaard@kraftvaerk.com

Mads Askov Lorenzen

System Administrator

København

+45 22 22 70 02
mads.lorenzen@kraftvaerk.com

Mads Slotsbo

Senior Developer

København

+45 70 22 64 80
mads.slotsbo@kraftvaerk.com

Magnus Jakobsen

Consultant

København

+45 70 22 64 80
magnus.jakobsen@kraftvaerk.com

Malene Rolsted

Marketing Consultant

København

+45 53 72 97 83
malene.rolsted@kraftvaerk.com

Marcin Zelent

Consultant

København

+45 70 22 64 80
Marcin.Zelent@kraftvaerk.com

Margarita Ovseenko

Accountant

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
margarita.ovseenko@kraftvaerk.com

Marina Kogan

Financial Manager

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 03
marina.kogan@kraftvaerk.com

Marita Wetterstrand

Senior Consultant

Helsinki

+358 10 323 5956
marita.wetterstrand@kraftvaerk.com

Mark Wulff

Senior Consultant

København

+45 70 22 64 80
mark.wulff@kraftvaerk.com

Martin Skou

Senior Architect

København

+45 70 22 64 80
martin.skou@kraftvaerk.com

Mathias Bo Jensen

Consultant

København

+45 70 22 64 80
mathias.jensen@kraftvaerk.com

Matias Pedersen

Consultant

Aarhus

+45 70 22 64 70
Matias.pedersen@kraftvaerk.com

Mikkel Mørch

Senior Consultant

København

+45 70 22 64 80
mikkel.moerch@kraftvaerk.com

Mikkel Oldrup

Consultant

København

+45 70 22 64 80
mikkel.oldrup@kraftvaerk.com

Mikkel Sejersen

Consultant

København

+45 70 22 64 80
mikkel.sejersen@kraftvaerk.com

Mithun Dhiman

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
mithun.dhiman@kraftvaerk.com

Nicklas Würgler

Senior consultant

København

+45 70 22 64 80
nicklas.wurgler@kraftvaerk.com

Nikita Grigorev

Project Manager

Skt. Petersborg

+7 (999) 044 65 12
nikita.grigorev@kraftvaerk.com

Niko Kukkonen

Developer

Helsinki

+358 010 323 5957
niko.kukkonen@kraftvaerk.com

Nikolai Bolonin

Frontend Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
nikolai.bolonin@kraftvaerk.com

Nikolai Naryzhnyi

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
nikolai.naryzhnyi@kraftvaerk.com

Nikolaj Frederiksen

Consultant

København

+45 70 22 64 80
Nikolaj.frederiksen@kraftvaerk.com

Nikolaj Kaplan

Managing Architect

København

+45 70 22 64 80
nikolaj.kaplan@kraftvaerk.com

Nikolaj Lund Jensen

Senior Consultant

Aarhus

+45 70 22 64 70
nikolaj.lund.jensen@kraftvaerk.com

Oleg Kolpashchikov

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
oleg.kolpashchikov@kraftvaerk.com

Pernille Emmik Appelquist

Manager

København

+45 70 22 64 80
pernille.appelquist@kraftvaerk.com

Philip Falck

Consultant

København

+45 70 22 64 80
philip.falck@kraftvaerk.com

Philip West

Consultant

København

+45 70 22 64 80
philip.west@kraftvaerk.com

Rasilia Bagdanova

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812 )938 03 38
rasilia.bagdanova@kraftvaerk.com

Rasmus Nøhr

Consultant

København

+45 70 22 64 80
Rasmus.nohr@kraftvaerk.com

Rene Christensen

Senior Architect

København

+45 70 22 64 80
rene.christensen@kraftvaerk.com

Sebastian Mogensen

Consultant

København

+45 29 84 71 30
Sebastian.Mogensen@kraftvaerk.com

Sergei Leonov

Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
sergei.leonov@kraftvaerk.com

Sergei Matiunin

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
sergei.matiunin@kraftvaerk.com

Simon Timmermann

Senior Architect

København

+45 70 22 64 80
simon.timmermann@kraftvaerk.com

Stefan Hoffmann

Senior Manager

København

+45 26 32 64 92
stefan.hoffmann@kraftvaerk.com

Susanne Nordlund

Consultant

Stockholm

+46 (0) 727 03 14 41
susanne.nordlund@kraftvaerk.com

Svend Tofte

Senior Developer

København

+45 70 22 64 80
svend.tofte@kraftvaerk.com

Teemu Eronen

Developer

Helsinki

+358 10 338 5123
teemu.eronen@kraftvaerk.com

Teemu Kosonen

Developer

Helsinki

+358 10 338 5125
teemu.kosonen@kraftvaerk.com

Teodor Moquist

Senior Developer

København

+45 70 22 64 80
teodor.moquist@kraftvaerk.com

Thor Andresen

Student Developer

Aarhus

+45 70 22 64 70
Thor.andresen@kraftvaerk.com

Tina Lomholt Jensen

Manager

Aarhus

+45 53 72 97 96
tina.lomholt.jensen@kraftvaerk.com

Tobias Buur

Trainee/ Elev

København

+45 70 22 64 80
Tobias.buur@kraftvaerk.com

Toke Frostholm Rasmussen

Senior Developer

København

+45 70 22 64 80
toke.rasmussen@kraftvaerk.com

Vasilia Shcherbakova

HR Manager

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
vasilia.shcherbakova@kraftvaerk.com

Vasilii Bondin

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
vasilii.bondin@kraftvaerk.com

Vesa Vuorio

Graphical Designer

Helsinki

+358103235950
vesa.vuorio@kraftvaerk.com

Vitalii Sazanov

Senior Developer

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
vitalii.sazanov@kraftvaerk.com

Yuri Artemiev

System Administrator

Skt. Petersborg

+7 (812) 938 03 38
yuri.artemiev@kraftvaerk.com

Vil du også være en del af udviklingen?

Se vores ledige stillinger